• تماس با ما : 02156419425
 • خدمات پس از فروش : 02156418788

موتور سایدچنل

موتور سایدچنل

یکی از پر استفاده ترین تجهیزات صنعتی است. نقش اصلی موتور سایدچنل، تولید هوای با فشار بالا و جریان کم است. بسته به کاربرد، این قطعه هم می‌تواند در نقش مکنده هوا باشد و هم در نقش دمنده آن. موتور سایدچنل که به عنوان پمپ های خلاء یا کمپرسورهای خلاء نیز شناخته می‌شوند.

فشارهای مکشی یا دمشی بسیار بالاتری نسبت به فن‌های صنعتی ایجاد کنند. موتور سایدچنل از یک الکتروموتور که به یک پروانه کوپل شده ساخته شده است که الکتروموتور پروانه را به سرعت به حرکت در می آورد و سبب ایجاد گردابه یا توربولانس هوا میشود.

این گردابه هوا را از داخل سیلندر به بیرون هدایت می‌کند. در واقع در هر صنعت و مکانی که نیاز به دمش و مکش هوا باشد موتور سایدچنل کاربرد اساسی خواهد داشت.

این محصول در بازار با نام های مختلفی مانند بلوئر یا هواده سایدچنل نیز شناخته می شود. مکانیزم عمل آن به این گونه است که با چرخش پره های قرار گرفته روی پروانه هوا را از یک طرف مکش می کند و از طرف دیگر با فشار به بیرون انتقال می دهد.

پروانه‌ها روی شفت الکتروموتور قرار دارند و سرعت چرخش آن بستگی به سرعت الکتروموتور دارد. هوا از طریق یک پروانه پره‌ی چرخشی سریع مکیده می شود.

پس از این، هوا در دمنده‌ی موتور سایدچنل توسط نیروی گریز از مرکز به سمت بیرون رانده و فشرده می‌شود. در این فرایند هوا از طریق کانال جانبی به قسمت داخلی دمنده خلاء جریان می‌یابد و دوباره بین دو تیغه دیگر فشرده می شود. فشرده سازی دوم پمپ ها را قادر می سازد تا فشارهای بالاتری را ایجاد کنند.

 1. پروانه: وظیفه ایجاد فشار هوا و جابجایی سیال را دارد
 2. هوزینگ: هوزینگ در ساید چنل محل قرار گیری پروانه می باشد.
 3. لوله ورودی: سیال از طریق این مجرا وارد هوزینگ می شود که قطر این مجرا تاثیر مستقیم بر دبی تولیدی توسط بلوئر دارد.
 4. لوله خروجی: که اگزوز نیز نام برده می شود وظیفه خارج کردن هوای تحت فشار را دارد.

موتور سایدچنل به نسبت سایر قطعات صنعتی، عمر مفید به نسبت طولانی دارند.

 • آلودگی صوتی نداشته، صدای خیلی کم
 • هوای تولیدی بدون آلودگی بوده
 • هزینه تعمیر و نگهداری پایین
 • قیمت اولیه مناسب
 • کاربرد ساده و آسان و نیازمند متخصص نیست.
 • انرژی مصرفی  پایین
 • شرکت جارو مرکزی آسایش از این موتور نسل جدید در محصول جاروبرقی صنعتی دائم کار خود بهره برده است.

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید باشماره ۰۹۱۲۲۹۳۳۴۵۴ و یا صفحه اینستاگرام جارو مرکزی آسایش به آدرس asayesh.official مراجعه کنید.

اگر درباره محصولات شرکت پرسشی دارید میتوانید با ارتباط با ما، سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

تماس با ما